• Promocje
  • Kominki z kominem NOWOŚĆ
  • Piece KOZY
  • Grzejniki
  • Kotły i piece C.O.

GRZEJNIKI KONWEKTOROWE – POMYSŁ NA OGRZANIE TWOJEGO DOMU!

Elżbieta Szymkowicz
16-06-2021

Grzejniki elektryczne konwektorowe to system ogrzewania, w którym wykorzystuje się efekt unoszenia ciepłego powietrza. Bardzo szybko oddają wytworzone ciepło, jednocześnie wykazując niską temperaturę obudowy. Są tanie i niezwykle łatwe w obsłudze – czy już niedługo uda im się zastąpić tradycyjne metody ogrzewania?

 
Ogrzewanie konwekcyjne ma wiele zalet. Przede wszystkim zakup grzejników konwekcyjnych i wykonanie wszelkich instalacji potrzebnych do ich prawidłowego działania to stosunkowo niski koszt.
 
Oprócz ceny, warto zwrócić uwagę na szybki czas ogrzewania i możliwość regulacji mocy – jeżeli nie ma nas w domu grzejnik może być wyłączony lub możemy ustawić niższą temperaturę, dzięki czemu oszczędzamy. Dodatkowo, grzejniki konwektorowe są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Są niewielkich rozmiarów a ich nowoczesny design sprawia, że pasują do każdego wnętrza.
 
Grzejniki konwekcyjne świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które trzeba szybko nagrzać. Ich niezaprzeczalną zaletą jest bardzo szybkie ogrzewanie powierzchni, w których się znajduje. Mogą być uzupełnieniem tradycyjnych metod ogrzewania lub stanowić podstawowy mechanizm grzewczy w naszym domu. Grzejniki konwektorowe posiadają wbudowany termostat, który umożliwia nam utrzymanie wybranej temperatury w pomieszczeniu. Wszystko regulujemy za pomocą grzałek, które ułatwiają nam sterowanie.
 
Grzejniki konwektorowe są energooszczędne – sprawna regulacja mocy ułatwia sterowanie i dopasowanie ogrzewania do naszych potrzeb. Ich niewielki ciężar pozwala na zamontowanie ich nawet na lekkich, działowych ścianach – dzięki czemu, mamy zwiększone pole manewru jeżeli chodzi o umiejscowienie ich w naszym mieszkaniu.
 
Grzejniki konwektorowe najczęściej wykonane są z aluminium i są dodatkowo pokryte specjalnymi lakierami metodą proszkową – dzięki czemu wykazują się wyjątkową trwałością i odpornością – nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.
 
Na początku pomysł z elektrycznymi grzejnikami w domu może wydawać się absurdalny – przecież to jest takie drogie! Jednak, jeżeli przeanalizujemy wszystkie koszty związane z założeniem tradycyjnej instalacji ocieplenia nagle okazuje się, że elektryczne rozwiązania wcale nie są takie drogie! W naszej ofercie znajdziecie kilka modeli grzejników elektrycznych konwektorowych, które pomogą Wam efektywnie ogrzać mieszkanie.